PF 2020

Děkujeme Vám všem za přízeň v roce 2019!

Na rok 2020 pro vás plánujeme spoustu akcí a vy se už nyní můžete těšit na VI. Květinový ples 7. 3. 2020 a dětský karneval 14. 3. 2020, na kterých již pilně pracujeme…

II. Adventní trhy pod Pernštejnem

Rádi touto cestou poděkovali MŠ a ZŠ Nedvědice, za úžasný sobotní program na II. Adventních trzích pod Pernštejnem. Dětem i celému učitelskému sboru děkujeme za jejich čas, nápad a hlavně odhodlanost s jakou do programu šli. Diváků bylo spousta a díky Vám letos bude SkasaN předávat z dobrovolného vstupného peněžitý dar a to pro ZŠ Nedvědice 5000,- Kč a pro MŠ Nedvědice také 5000,- Kč. Věříme, že tímto opět uděláme radost hlavně dětem, kterým jistě škola a školka pořídí něco pro radost. V sobotu také mnoho z Vás využilo jízdu kočárem, dílničky, minikino, malování na obličej a den jsme zakončili hromadným vypouštěním lampiónů štěstí. První den trhů se velmi vydařil.

 

Neděle patřila hlavně historickému parnímu vlaku. Jsme rádi, že se nám nakonec vše podařilo a mohli jsme našim příznivcům nabídnout tento krásný zážitek. Věříme, že se Vám jízda, nebo i jen prohlídka vlaku líbila. Všichni se mohli v Nedvědici také svézt Vláček Pernštejn – turistický, který zavezl návštěvníky na hrad Pernštej. Program na pódiu odstartovala kapela z Tišnova Faltaband a díky patří i dětem z MŠ Doubravník za krásné vystoupení. Pan Jaroslav Němec jako super jedlík opět obhájil své prvenství z Velikonočních trhů, kde byl také vítězem a úžasný pěvecký sbor DPS Labyrint se postaral o navození vánoční atmosféry.

Za celý tým SkasaN děkujeme všem co se na trzích podíleli, pomáhali a účinkovali. Je Vás mnoho, tak nebudeme vypisovat jednotlivce, ale rádi bychom poděkovali městysi Nedvědice za podporu, Hasičům z Nedvědice za pomoc, noční hlídání areálu a zajištění technické pomoci u parního vlaku. Skvělému panu FotoPavlik za účast po celý víkend, kde si mohli návštěvníci ve fotokoutku nechat udělat super vánoční foto. V neposlední řadě, ale také těm co se starali o to, aby nikdo neměl hlad ani žízeň. V sokolovně v kuchyni se o Vás starali SkasaN holky se svými úžasnými pralinkami, dezerty a nápoji. Venku to byl Šťastný a veselý bar se super nabídkou nápojů, který Vám byl k dispozici do pozdních večerních hodin a o jídlo se postaral tým Občerstvení a párty servis z Pernštejnského podhradí, kde si své také našel snad každý…. i když TOP byl jednoznačně Pernštejnský gyros, ale i zabijačkou takřka nikdo nepohrdnul. A jako specialitu si pro Vás rybáři 1.RK Nedvědice připravili stánek s bohatou nabídkou občerstvení a plnou udírnou ryb, které pro Vás členové rybářského klubu nachystali na místním rybníku nebo také na soustředění v norském Snillfjoru. Děkujeme i všem stánkařům za jejich účast, opět na poslední chvíli takřka 30% přihlášených nepřijelo, ale i tak si myslíme, že trhy byly vydařené.

 

Dětský den

Letošní dětský den proběhl v sobotu 2. 6. 2019 v Nedvědici u rybníka. Počasí vyšlo na jedničku a děti si svůj den určitě užily. Vyřádily se na skákacích hradech, na připravených soutěžích, ze kterých si odnesly malé odměny. O hlavní program se postarala animátorka Niki a její prasátko Cecil. Během více než hodinového programu pobavila určitě nejen děti, ale i jejich rodiče, které aktivně zapojovala do programu. Děkujeme za přízeň a budeme se těšit zase příště.

 

Pálení čarodějnic

Poslední dubnová noc je tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Letos to bylo podruhé, co se o tuto společenskou akci postaral spolek SkasaN ve spolupráci s nedvědickými hasiči a fotbalisty. Akce je pořádaná hlavně pro děti a nebylo tomu jinak ani letos. Po čtvrté hodině odpolední se u fotbalového hřiště začali scházet čarodějky a čarodějové. Ve třech čarosoutěžích si mohli ověřit své schopnosti a za splnění úkolu děti dostaly sladkou odměnu. Dva skákací hrady nezůstaly dlouho prázdné a po celé odpoledne se otřásaly v základech. Fotbalisti se postarali o úkoly v pohybové zdatnosti, a kdo ví, jestli se nějaký čaroděj nebo čarodějka neproměnili ve fotbalistu. Děti v maskách dostaly špekáčky, které si mohly opéct na malých ohníčcích a netrpělivě očekávaly zapálení velké vatry s figurou čarodějnice. Silný vítr zapálení komplikoval, ale nakonec to klaplo. Byl to určitě velký zážitek a to nejen pro děti.

I. Velikonoční trhy pod Pernštejnem

V sobotu 13. dubna proběhly I. Velikonoční trhy pod Pernštejnem, které byly spojené s tradiční jarní výstavou Květiny Michaela. I když počasí nebylo podle našich představ, trhy se vydařily. Několik stánků sice svoji účast na poslední chvíli zrušilo, ale i tak si určitě každý přišel na své. Nechyběly stánky plné dobrého jídla, pití, jarních dekorací a květin. Komu byla přece jen zima, po ochutnávce ovocných pálenek se to jistě změnilo. Pro návštěvníky trhů byl připraven doprovodný program. Soutěž v pojídání vajec vyhrál Jaroslav Němec v konkurenci dalších čtyř jedlíků. O kulturní program se postaraly děti ze ZŠ Nedvědice, které přivítaly jaro vynášením Morany. Odpoledne proběhlo velké hledání velikonočních vajíček, děti nezklamaly a všech 250 vajíček v téměř rekordním čase objevily.

Dětský karneval se Skřítkem Lumpínou

Hned týden po plese 16. 3. 2019 SkasaN ve spolupráci s městysem Nedvědice uspořádal pro děti v sokolovně karneval. Celý sál se tak na 3 hodiny proměnil v pohádkovou říši. A začínalo se jak jinak než tancováním a dováděním na parketu. Parket se rychle zaplnil velkým množstvím pohádkových postav a zvířátek, které se naplno oddávali dětským diskotékovým rytmům. Kdo nechtěl tancovat, mohl plnit některý z připravených úkolů a vybojovat si tak sladkou odměnu. O hlavní program se letos postaral Skřítek Lumpína a její dráček, kteří měli pro děti připravené krásné vystoupení. Ani na letošním karnevale nemohla chybět bohatá tombola, ve které byla spousta krásných a zajímavých hraček a her. Nechyběl SkasaNský rautový stůl zdarma, který se letos prohýbal pod spoustou dobrot. Dobrovolné vstupné, na kterém jste letos darovali 8700Kč, bude použito na nákup bázénu a hraček na zahradu pro děti z MŠ Nedvědice.

V. Květinový ples

V. Květinový ples se konal 9. Března. Spolek SkasaN společně s Květinami Michaela mu tentokrát dali téma, a to MDŽ 70. a 80. let. Decentně vyzdobený sál nedvědické sokolovny, retro oblečení pořadatelů a červený karafiát pro každou dámu u vstupu do sálu navodili plesovou atmosféru a pomyslný návrat do minulosti.

Ples byl zahájen stylově – Vojta Jedlička přednesl přítomným ženám báseň k MDŽ a děti ze ZŠ Nedvědice se pod vedením paní učitelky Mgr. Kateřiny Vejrostové postaraly o předtančení na hity Michala Davida.  Na plese nemohla chybět naše dvorní hudební kapela STEREO, která dokázala jako vždy roztančit téměř všechny návštěvníky. V programu nemohla chybět tradiční módní přehlídka s květinovou šou. A jaká byla? No přece retro! Před začátkem přehlídky nám Nela Dvořáčková, Monika Řehůřková a Pavel Hanáček předvedli svůj pěvecký talent. Opět zazněly písně Michala Davida a byl to skvělý kulturní zážitek. Máme v Nedvědici opravdové talenty!  Majitelka butiku EMmóda Alena Balášová oblékla čtyři krásné modelky do stylových šatů a Michaela Havířová jim uvázala květiny především z karafiátů, gerber a kal, které tehdejší trh nabízel. Úkol to nebyl jednoduchý, ale Michaela nezklamala. Během celého večera byl všem k dispozici profesionální fotokoutek, ze kterého vzniklo jistě spoustu vydařených fotek.

Po půlnoci nechybělo napětí při losování velmi atraktivních cen v tombole, mezi nimiž se objevilo několik zajímavých a vtipných retrokousků. Nechyběly i ceny, které budily velký zájem všech přítomných. Často se davem linulo přání vyhrát bečku piva, celé prase a gril. Na druhé straně sálu si určitě nejedna z dam myslela na novou pračku. Kdo neměl štěstí ve velké tombole, určitě si odnesl některou z dvou set padesáti cen malé tomboly.

Plesový bar nabízel nejen kvalitní víno z Rakvic, ale pro pobavení hostů byly připraveny i retro míchané nápoje. O kuchyni se letos postaralo „Občerstvení z pernštejnského podhradí“.

Poslední hosté se rozcházeli až nad ránem a na všech bylo vidět, že si náš ples užili. Děkujeme Vám všem, co jste přišli, protože díky Vám byl ples skvělý. A právě vysoká návštěvnost nás motivuje k ještě lepším výkonům. Těšíme se na Vás zase za rok 7. 3. 2020.